اخباری از 7 خوان رستم گذشت

قرار است اخباری در آینده با هر تیمی که قرارداد امضا می نماید 10 درصد از آن مبلغ را به باشگاه سایپا پرداخت کند. این مساله البته فقط مختص این فصل نیست و فصل آینده را هم در بر می گیرد.

اخباری از 7 خوان رستم گذشت

به گزارش خبرنگاران ، سمیرا شیرمردی، ماجراهای عجیب و غریب محمدرضا اخباری و باشگاه سایپا بالاخره تمام شد. در مقطعی، باشگاه سایپا اصرار داشت اخباری در تیم بماند و به کارش با قدرت ادامه دهد اما بعد از آن شرایط فرق کرد و باشگاه دیگر تمایلی به ادامه همکاری با این دروازه بان جوان نداشت. اخباری هم با این شرایط ترجیح داد از سایپا جدا گردد اما موانع زیادی برای این مساله سر راهش نهاده شد. موانعی که مثل 7 خوان رستم گردیده بود اما در نهایت اخباری آن را کنار زد و با شرط و شروطهای عجیب باشگاه سایپا، رضایتنامه اش را گرفت و جدا شد.

ماجراهای محمدرضا اخباری و سایپا خیلی عجیب و غریب است. فصل گذشته اخباری اصرار زیادی به ماندن در تراکتورسازی داشت و کوشش می کرد در تبریز بماند اما باشگاه سایپا با این مساله مخالفت کرد. در این رابطه حتی یحیی گل محمدی سرمربی وقت قرمزپوشان تبریزی که ارتباط نزدیک و دوستانه ای با علی دایی دارد با سرمربی سایپا صحبت کرد اما باز هم نتیجه این صحبت ها مخالفت با حضور محمدرضا اخباری در تراکتورسازی تبریز بود. به این ترتیب اخباری به سایپا برگشت تا طبق قراردادش با این تیم کارش را دنبال کند.

اخباری در ابتدای فصل هم خوب کار کرد اما مصدومیت های پی در پی و البته یک سری اشتباهات باعث شد او به نیمکت نارنجی پوشان بچسبد. این اتفاق باعث شد محمدرضا اخباری تیم ملی و حضور در جام جهانی روسیه را هم از دست بدهد. همین مساله ناراحتی های زیادی برای اخباری به دنبال داشت. او فکر می کرد نیمکت نشینی هایش در سایپا باعث شد تیم ملی را از دست بدهد. بر این اساس یک سری دلخوری بین او و سایپا به وجود آمد که باعث شد اخباری تصمیم به جدایی از سایپا بگیرد. اخباری در همان ابتدای نقل و انتقالات ظاهرا با علی دایی و باشگاه سایپا برای جدایی صحبت نموده بود که قرار شد او در ازای بخشش طلب 200 میلیونی اش، رضایتنامه بگیرد و برود. اخباری خودش را برای حضور در اروپا آماده نموده بود که ناگهان همه چیز تغییر کرد. با توجه به اینکه مدیربرنامه محمدرضا اخباری و رضا اسدی یک نفر بود، دعوای لفظی بین این مدیربرنامه و علی دایی باعث شد کار این بازیکنان برای جدایی پیچیده گردد. در واقع با این شرایط نه اخباری شانسی برای جدایی می دید و نه اسدی. بر این اساس اسدی تصمیم گرفت برگردد که اتفاقا خیلی زود هم توانست در ترکیب اصلی سایپا قرار بگیرد اما اخباری می دانست این شرایط را ندارد. به همین دلیل به جدایی اش اصرار داشت.

اخباری در این مدت با هماهنگی با باشگاه، در تمرینات تیم هم شرکت نمی کرد که ناگهان در مراجعه ای که به فدراسیون فوتبال داشت، متوجه شد نامه های زیادی با عنوان غیبت غیرموجه اخباری در تمرینات تیم از سوی باشگاه سایپا به کمیته انضباطی رسیده. این مساله باعث شد او کوشش خود را برای جدایی بیشتر کند. اخباری ابتدا سعی کرد با خود علی دایی صحبت کند اما سرمربی سایپا در کنفرانس خبری اعلام نمود: اخباری به من پیامک داد که می خواهد با من خصوصی صحبت کند اما صحبتی با او ندارم. با این صحبت به نظر می رسید اخباری نه شانسی برای بازگشت دارد و نه شانسی برای جدایی. کار خیلی سخت گردیده بود که ناگهان خبر رسید محمدرضا اخباری از سایپا رضایتنامه گرفت. با شرایطی که قبلا به وجود آمده بود کاملا معین بود محمدرضا اخباری برای دریافت رضایتنامه از سایپا راه های سختی را پشت سر گذاشته است.

گفته می گردد باشگاه سایپا برای صدور رضایتنامه این دروازه بان شرط هایی در نظر گرفته. اول اینکه 200 میلیون تومان طلبش را در نامه ای رسمی به این باشگاه بخشیده است اما فقط این مساله نبود چون او 50 میلیون دیگر هم به باشگاه پرداخت نموده تا بتواند رضایتنامه اش را بگیرد. علاوه بر آن، قرار است اخباری در آینده با هر تیمی که قرارداد امضا می نماید 10 درصد از آن مبلغ را به باشگاه سایپا پرداخت کند. این مساله البته فقط مختص این فصل نیست و فصل آینده را هم در بر می گیرد. به این ترتیب می گردد گفت محمدرضا اخباری برای جدایی از سایپا 7 خوان رستم را پشت سر گذاشته. این دروازه بان 25 ساله حالا به دنبال این است که به ماجراهای عجیب و غریب خود با باشگاه سایپا خاتمه بدهد و به تیم دیگری برود تا به روزهای اوجش برگردد. به روزهایی که برای حضور ثابت در ترکیب تیم ملی کوشش می کرد و به یکی از بازیکنان ثابت لیست تیم ملی تبدیل گردیده بود. گفته می گردد اخباری قرار است ظرف یکی، 2 روز آینده تیم آینده اش را معرفی کند تا قراردادش را ببندد. اخباری با توجه به اینکه بازیکن آزاد محسوب می گردد می تواند با هر تیمی که می خواهد قرارداد امضا کند اما ظاهرا او فعلا شانس حضور در اروپا را از دست داد و قرار است در یکی از تیم های ایرانی کار خود را دنبال کند.

11

منبع: ایران ورزشی

به "اخباری از 7 خوان رستم گذشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با اخباری از 7 خوان رستم گذشت

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید