انهدام باند قاچاق اشیای عتیقه در خراسان شمالی

به گزارش مجله سه پایه، خبرنگاران/خراسان شمالی فرمانده انتظامی خراسان شمالی از انهدام باند قاچاق اشیای عتیقه در استان خبرداد.

انهدام باند قاچاق اشیای عتیقه در خراسان شمالی

به گزارش مجله سه پایه و به نقل از پایگاه خبری پلیس، سردار علیرضا مظاهری اظهار کرد: در پی خبر رسیده مبنی بر فعالیت یک باند قاچاق اشیاء عتیقه در بجنورد، موضوع در دستورکار مأموران پلیس آگاهی استان قرار گرفت.

وی با بیان اینکه مأموران با استفاده از یکسری اقدامات پلیسی پیروز به شناسایی یک نفر با هویت تعیین شدند، اضافه نمود: مأموران با برنامه ریزی دقیق و جلب اعتماد فرد موردنظر، توانستند قرار یک معامله طرح ریزی شده را با وی هماهنگ کنند.

مظاهری با اشاره به اینکه مأموران در این عملیات چهار متهم دستگیر و چهار شیء عتیقه به ارزش 12 میلیارد و 10 میلیون ریال کشف کردند، بیان کرد: این اشیاء شامل یک لوح بیضی شکل طلا مربوط به دوره هخامنشی، پیکریک زن و مردی از جنس چدن مربوط به دوره ایلامیان و یک سکه نقره متعلق به دوره ساسانیان است.

وی با بیان اینکه اشیاء عتیقه کشف شده به اداره کل میراث فرهنگی و گردشگری استان تحویل و عتیقه بودن آنها تایید شد، اعلام نمود: متهمان پس از تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی معرفی شدند.

مظاهری، آثار باستانی را میراث گذشتگان و نماد فرهنگ و تمدن مردم کشور دانست، گفت: حفظ میراث فرهنگی کشور از وظایف نیروی انتظامی است که با همکاری سایر نهادها و سازمان های مرتبط، عرصه را برای مجرمان ناامن و اجازه سوء استفاده آنان نمی دهد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "انهدام باند قاچاق اشیای عتیقه در خراسان شمالی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انهدام باند قاچاق اشیای عتیقه در خراسان شمالی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید