آنالیز فنی خودرو آئودی RS6 آوانت

به گزارش مجله سه پایه، RS6 بی شک یکی از محصولات پرچم دار آئودی است. این خودرو بهترین ترکیب از پرفورمنس، طراحی ظاهری و فضای کابین و بار را ارائه می نماید.

آنالیز فنی خودرو آئودی RS6 آوانت

به گزارش خبرنگار، RS6 بی شک یکی از محصولات پرچم دار آئودی است. این خودرو بهترین ترکیب از پرفورمنس، طراحی ظاهری و فضای کابین و بار را ارائه می نماید. آئودی سال هاست که به خاطر فراوری استیشن های سریع و باابهت شناخته می گردد.

RS6 آوانت جدید بر پایه هشتمین نسل A6 آوانت ساخته شده و آشنا به نظر می رسد. نیروبخش این خودرو پیشرانه 8 سیلندر توئین توربویی است که با یک گیربکس 8 سرعته اتوماتیک و سیستم چهار چرخ محرک کواترو همکاری می نماید؛ اما بعضی تکنولوژی های بکار رفته در این خودرو باعث بهبود پرفورمنس شده و در عین توانسته از عهده سخت گیرانه ترین استاندارد های آلایندگی هم برآید.

این نیروگاه 4 لیتری هم اکنون از توربوشارژر های بزرگ تری برخوردار بوده و می تواند قدرت 592 اسب بخاری و گشتاور 800 نیوتون متری را فراوری کند که نتیجه اش ثبت شتاب صفر تا 100 کیلومتر در ساعت 3.6 ثانیه ای برای یک استیشن است. اگرچه حداکثر سرعت خودرو به 250 کیلومتر در ساعت محدود شده، اما با پرداخت 1550 پوند می توان آن را به 280 یا 305 کیلومتر در ساعت رساند. البته برای رسیدن به سرعت دوم باید ترمز های سرامیک کربنی را نیز سفارش داد.

این پیشرانه 8 سیلندر با سیستم هیبریدی ملایم 48 ولتی همکاری می نماید که باعث کاهش مصرف سوخت شده و درعین حال خودرو می تواند نصف سیلندر های پیشرانه را برای کاهش هرچه بیشتر مصرف سوخت غیرفعال کند.

اما این سواری RS6 است که جذابیت واقعی را نشان می دهد. غیرفعال سازی سیلندر ها روی آرامش کلی خودرو هم تأثیر مثبتی داشته است. همه این ها در تضاد با ورودی های بزرگ هوا، رینگ های 22 اینچی و… هستند که طراحی گیرایی را به ارمغان آورده اند.

اگرچه نیروگاه 8 سیلندر آئودی با غرشی خشن از خواب بیدار می گردد، اما در رانندگی نرمال صدای چندانی داشته و راحتی سواری نیز با توجه به ابعاد بزرگ رینگ ها کمی خشن و سفت است. البته برای قضاوت نهایی باید منتظر تست خودرو در جاده های مخملی بریتانیا بود.

اینجا به یک دوراهی می رسیم: سیستم تعلیق استاندارد خودرو دارای فنر های بادی است که طبق گفته آئودی بهترین راحتی سواری را ایجاد می نماید. با پرداخت 1300 پوند می توان کنترل سواری دینامیک DRC را انتخاب کرد که از فنر های پیچشی استاندارد و دامپر های تطبیقی استفاده نموده و انتخاب اسپورت تری محسوب می گردد.

ما هر دو نوع سیستم تعلیق را تست کردیم و اگرچه فنر های بادی سواری نرم تری را در رانندگی نرمال ایجاد می نمایند، اما RS6 مجهز به DRC حداکثر پتانسیل خود را ارائه می نماید. فرمان خودرو نیز دقیق و سبک بوده و البته حس طبیعی دارد. برای چنین خودروی سنگینی، چابکی بالا یک فاکتور برجسته و قابل توجه است. کشش خودرو در پیچ ها بسیار خوب بوده و خودرو کاملاً پایدار حس شده و اکثر مواقع همچون خودرویی دیفرانسیل عقب حس می گردد.

ترمز های سرامیکی شاید آپشنی 9200 پوندی باشند، اما حتی در بدترین شرایط هم اختلالی در عملکرد آن ها مشاهده نمی گردد. این ترمز ها 34 کیلوگرم سبک تر نیز هستند.

و زمانی که RS6 آماده مأموریت باشد واقعاً طوفان به پا می نماید. غرش های پیشرانه 8 سیلندر همگام با عقربه تندی سنج خودرو بیشتر شده و در یک چشم بر هم زدن سرعت های بالا را مشاهده خواهید کرد. حالت های اسپورت تر رانندگی با نام های RS1 و RS2 شناخته می شوند.

باقی موارد هم طبق انتظارات عالی هستند. RS6 خودرویی جادار و راحت بوده و از جدیدترین تکنولوژی ها سود می برد. اگر جایگاه های عقب را هم بخوابانید فضایی 1680 لیتری خواهید داشت.

قیمت خودرو از 89900 پوند شروع شده و به 97800 پوند برای مدل کربن بلک و 106400 پوند برای مدل ورسپرانگ ادیشن می رسد. بله این مبلغی سنگین برای یک استیشن محسوب می گردد، اما RS6 چیز دیگری است…

RS6 قبلاً به عنوان یکی از بهترین خودرو های همه کاره آئودی شناخته شده و ارباب حلقه ها توانسته به طور موفقیت آمیزی جذاب این خودرو در نسل جدید را تکرار کند. قیمت خودرو بالاست، اما افرادی که می توانند چنین خودرویی را بخرند شاهد ترکیبی جذاب از پرفورمنس یک سوپرکار با آرامش یک لیموزین و فضای کابین زیاد خواهند بود. اگر یک خودرو وجود داشته باشد که بتواند چنین کاری را انجام دهد، نامش RS6 خواهد بود.

مشخصات آئودی RS6 آوانت

قیمت: 89900 پوند

پیشرانه: 8 سیلندر 4 لیتری توئین توربو

قدرت/گشتاور: 592 اسب بخار/800 نیوتون متر

گیربکس: 8 سرعته اتوماتیک، چهار چرخ محرک

شتاب صفر تا 100 کیلومتر در ساعت: 3.6 ثانیه

حداکثر سرعت: 250 کیلومتر در ساعت

مصرف سوخت: 12.5 لیتر در هر صد کیلومتر

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "آنالیز فنی خودرو آئودی RS6 آوانت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آنالیز فنی خودرو آئودی RS6 آوانت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید