برنت 59 دلار و 19 سنت شد

به گزارش مجله سه پایه، قیمت هر بشکه نفت برنت پس از کاهش 2.5 درصدی در جلسه قبل امروز با 90 سنت جهش به 59 دلار و 19 سنت رسید.

برنت 59 دلار و 19 سنت شد

به گزارش گروه مالی مجله سه پایه، به نقل از رویترز، در حالی که سازمان بهداشت جهانی ضمن اعلام شرایط فوق العاده بین المللی در خصوص گسترش ویروس کرونا با محدودیت ها در زمینه سفر و تجارت مخالفت کرد، قیمت نفت پس از کاهش شدید اوایل هفته امروز شاهد جهش بود.

در حالی که سرمایه گذاران و تجار نگران میزان تاثیرگذاری شیوع ویروس کرونا بر تقاضا برای نفت و فرآورده های نفتی هستند، قیمت نفت از ابتدای هفته تا روز پنجشنبه حدود 4 درصد کاهش یافته و به پایین ترین رقم 3 ماه گذشته رسیده بود، اما روز آدینه قیمت ها ترمیم شد.

ادوارد مویا، تحلیلگر بازار نفت در موسسه اوآندا در نیویورک گفت: سازمان بهداشت جهانی حالت فوق العاده جهانی اعلام نموده، اما مهمتر اینکه این سازمان گفته اعمال محدودیت های سفر و تجارت ضروری نیست.

بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت برنت پس از کاهش 2.5 درصدی در جلسه قبل امروز با 90 سنت جهش به 59 دلار و 19 سنت رسید. قیمت نفت برنت همچنان از ابتدای هفته جاری تا به امروز 2.5 درصد افت داشته است.

قیمت نفت خام آمریکا نیز که دیروز 2.2 درصد کاهش یافته بود، امروز با یک دلار و 3 سنت افزایش به 53 دلار و 17 سنت رسید، اما با این وجود نسبت به ابتدای هفته 1.9 درصد کاهش قیمت را نشان می دهد.

سازمان بهداشت جهانی روز پنجشنبه اعلام نمود شیوع ویروس کرونا در چین که تا به امروز بیش از 200 نفر را به کام مرگ کشانده و به بیش از 20 کشور شیوع یافته یک شرایط فوق العاده بهداشت عمومی ایجاد نموده که مایه نگرانی بین المللی است.

به رغم اعلام سازمان بهداشت جهانی و ترمیم نسبی قیمت نفت، تحلیلگران همچنان محتاط اند و نسبت به کاهش بیشتر قیمت نفت در صورت ادامه شیوع ویروس هشدار می دهند.

مویا اضافه نمود: قیمت نفت در ماه ژانویه 13 درصد کاهش داشته و به رغم خوش بینی امروز در خصوص احتمال مهار کرونا، همچنان آسیب پذیر خواهد بود.

دولت ایتالیا تصمیم گرفته تمام پرواز ها میان این کشور و چین را متوقف کند و ایرلاین های مهم بین المللی نظیر ایرفرانس، آمریکن ایرلاینز و بریتیش ایرویز پرواز ها به شهر های چین را متوقف نموده اند.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "برنت 59 دلار و 19 سنت شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برنت 59 دلار و 19 سنت شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید