دانشفر: به اهداف خود از برگزاری شطرنج جام پایتخت رسیدیم، صرفه جویی ارزی مهمترین دستاورد مسابقات بود

رئیس هیئت شطرنج استان تهران گفت که اهداف مورد نظر از برگزاری رقابت های بین المللی جام پایتخت محقق گردیده است.

دانشفر: به اهداف خود از برگزاری شطرنج جام پایتخت رسیدیم، صرفه جویی ارزی مهمترین دستاورد مسابقات بود

مجتبی دانشفر در گفت وگو با خبرنگار ورزشی خبرنگاران، درباره برگزاری سومین دوره رقابت های بین المللی شطرنج جام پایتخت و تفاوت آن با دوره های گذشته گفت: این رقابت ها روز 10 شهریور شروع گردیده و تا 18 شهریور به میزبانی تهران ادامه خواهد داشت. تفاوت که نسبت به دوره های قبلی داشته ایم، این است که سال جاری هر دور از مسابقات را در یک روز برگزار می کنیم و این باعث می گردد که شطرنج بازان فرصت بیشتری برای ریکاوری و استراحت داشته باشند و رویداد برای شان سنگین نباشد.البته این شکل برگزرای باعث شد که هزینه اسکان نفرات خارجی و پول مربوط به کادر داوری و اجرایی هم بیشتر گردد که ما این موضوع را پذیرفتیم.

وی درباره تعداد نفرات خارجی شرکت نماینده گفت: سال جاری حدود 20 شطرنج باز خارجی از 11 کشور از جمله فرانسه، انگلیس، سوئیس، عمان و ... به ایران آمده اند. همچنین چند نفر از چین در ایران هستند که می توان به روسای هیئت های دو استان در این کشور اشاره نمود. حضور چینی ها در حالی است که شطرنج بازان این کشور در رویدادهای قبلی نمی آمدند، اما پس از تفاهم نامه فدراسیون های ایران و چین، شاهد حضور چینی ها در جام پایتخت هستیم.

رئیس هیئت شطرنج استان تهران ادامه داد: سال جاری شاهد حضور کمتر استادبزرگ ها در این رویداد هستیم که دلیل آن نیز برگزاری مسابقات جوانان دنیا و همچنین چند تورنمنت خارجی است که باعث گردیده استادبزرگ های کشورمان در آنها شرکت نمایند.

دانشفر مطرح نمود: در سومین دوره رقابت های جام پایتخت 400 شطرنج باز حضور دارند که بیشتر آنها را بانوان تشکیل می دهند. همچنین 124 نفر نیز از 18 استان به تهران آمده اند که این مسئله به ارتقای سطح کمی و کیفی تورنمنت یاری زیادی نموده است.

وی درخصوص دغدغه اش در زمان برگزاری این رویداد ورزشی گفت: ما تنها هیئتی در تهران هستیم که یک تورنمنت بین المللی را برگزار می کنیم، با این وجود با مشکل بودجه روبرو هستیم، به طوری که هنوز پول جوایز تامین نگردیده است. ما برای این دوره 50 میلیون تومان جایزه معین نموده ایم و هزینه کل برگزاری هم نزدیک به 200 میلیون می گردد. باید از حمایت های معنوی فدراسیون شطرنج و اداره کل ورزش و جوانان استان تهران تشکر کنم که اگر این شرایط نبود، شاید نمی توانستیم میزبانی را بر عهده بگیریم. به هر حال باید در این روزهای باقیمانده رضایت نفرات شرکت نماینده را فراهم کنیم که قطعاً این اتفاق محقق می گردد.

رئیس هیئت شطرنج استان تهران در خاتمه اعلام کرد: ما به اهدافی که از برگزاری این رویداد داشتیم، رسیده ایم. ما به دنبال ارتقای کیفیت و سطح فنی شطرنج بازان هستیم که فکر می کنم به این هدف رسیدیم. همچنین اگر یک شطرنج باز می خواست در یک رویداد خارجی شرکت کند، باید چندین میلیون هزینه می کرد که ما با این میزبانی، یک صرفه جویی ارزی را نیز داشتیم و این یک دستاورد بزرگ است.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "دانشفر: به اهداف خود از برگزاری شطرنج جام پایتخت رسیدیم، صرفه جویی ارزی مهمترین دستاورد مسابقات بود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دانشفر: به اهداف خود از برگزاری شطرنج جام پایتخت رسیدیم، صرفه جویی ارزی مهمترین دستاورد مسابقات بود"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید