رونمایی از مجموعه تئاتر آنسو

به گزارش مجله سه پایه، نمایشنامه های خانه عروسک 2، بئاتریچه ها، انقلاب در آمریکای جنوبی و تاوان زیستن از مجموعه تئاتر آنسو رونمایی می شوند.

رونمایی از مجموعه تئاتر آنسو

به گزارش مجله سه پایه، چهار نمایشنامه جدید که تا کنون به فارسی برگردانده نشده بودند، با عنوان های خانه عروسک 2 نوشته لوکاس نَث با ترجمه افسانه کمالی، بئاتریچه ها نوشته استفانو بنی با ترجمه هدا عربشاهی، انقلاب در آمریکای جنوبی نوشته آگوستو بوآل با ترجمه علی شمس و تاوان زیستن نوشته مارتینا مایوک با ترجمه شبنم موتابی در مجموعه پیشخان نمایشی نشر نیماژ منتشر شده اند.

آیین رونمایی از اولین سری نمایشنامه های تئاتر آنسو روز سه شنبه (هشتم بهمن ماه) از ساعت 15 تا 16:30 با حضور مترجمان و جمعی از اهالی و علاقه مندان تئاتر در عمارت روبه رو واقع در ضلع شمال شرقی چهارراه ولیعصر برگزار می شود.

در معرفی ناشر از این نمایشنامه ها آمده است: نمایشنامه انقلاب در آمریکای جنوبی جزء معدود نمایشنامه های اگوستو بوآل محسوب می شود و برای اولین بار است که نمایشنامه ای از بوآل به فارسی برگردانده شده است.

تاوان زیستن سال 2018 برنده جایزه پولیتزر شده است.

خانه عروسک 2 اثر نابغه ای جوان به نام لوکاس نَث است که ادامه ای است بر خانه عروسک هنریک ایبسن.

بئاتریچه ها یکی از پیروز ترین آثار استفانو بنی محسوب می شود که پیش تر از این نمایشنامه نویس ایتالیایی، نمایشنامه های پینوکیا و کافه ای زیر دریا به فارسی برگردانده شده بود.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "رونمایی از مجموعه تئاتر آنسو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رونمایی از مجموعه تئاتر آنسو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید