زمان اعلام نتایج انتخابات ریاست جمهوری افغانستان تعیین شد

به گزارش مجله سه پایه، تسنیم نوشت: کمیسیون انتخابات افغانستان پس از نزدیک به دو ماه اظهار داشت که نتایج ریاست جمهوری این کشور اوایل هفته آینده اعلام می گردد.

زمان اعلام نتایج انتخابات ریاست جمهوری افغانستان تعیین شد

در حالی که نزدیک به دو ماه از انتخابات ریاست جمهوری افغانستان می گذرد، خاتمه کمیسیون انتخابات این کشور گفت که اوایل هفته آینده نتایج ریاست جمهوری اعلام می گردد.

مسئولان کمیسیون انتخابات افغانستان می گویند که پس از سرانجام بازشماری آرای هفت ولایت و تکمیل و جمع بندی آن، اوایل هفته آینده اعلام خواهد شد.

عبدالعزیز ابراهیمی سخنگوی کمیسیون انتخابات افغانستان گفت که فرایند بازشماری به زودی تکمیل می گردد.

وی گفت که پس از تطبیق اوراق نتایج بازشماری و تفتیش آرا، نتایج ابتدایی انتخابات ریاست جمهوری ششم مهرماه اوایل هفته آینده اعلام می گردد.

به گزارش جمهور، فرایند بازشماری و تفتیش بخشی از آرای انتخابات ریاست جمهوری افغانستان از 18 آبان امسال در 34 ولایت این کشور شروع شد و پس از مخالفت بعضی از تیم های انتخاباتی متوقف شد.

این فرایند بار دیگر از 26 آبان از سر گرفته شد و پس از مدتی در 27 ولایت افغانستان به سرانجام رسید، اما حامیان تیم ثبات و همگرایی به رهبری عبدالله مانع بازشماری آرا در هفت ولایت شدند.

بر اساس تقویم کمیسیون انتخابات افغانستان، قرار بود که نتایج ابتدایی ریاست جمهوری این کشور 27 مهرماه اعلام گردد اما به دلایل مشکلاتی بارها به تعویق افتاد.

2323

منبع: خبرآنلاین

به "زمان اعلام نتایج انتخابات ریاست جمهوری افغانستان تعیین شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زمان اعلام نتایج انتخابات ریاست جمهوری افغانستان تعیین شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید