فینالیست های بوکر 2019 شناخته شدند

به گزارش مجله سه پایه به نقل از بوک سلر، 6 فینالیست رقابت بوکر 2019 شناخته شدند.

فینالیست های بوکر 2019 شناخته شدند

در این فهرست الیف شافاک نویسنده ترکیه با رمان 10 دقیقه و 38 ثانیه در این دنیای عجیب و مارگارت آتوود کانادایی با ادامه داستان سرگذشت ندیمه که با عنوان وصیت ها منتشر می گردد، از جمله این فینالیست ها هستند.

اردک ها، نیوبری پورت نوشته لوسی المان، دختر، زن، دیگر نوشته برناردین اواریستو، کیشوت نوشته سلمان رشدی و ارکستری از اقلیت ها نوشته چیگوزی اوبیاما دیگر فینالیست های رقابت سال جاری هستند.

سال جاری 4 تن از نویسندگان راه یافته به فهرست 6 نفره نهایی را نویسندگان زن تشکیل داده ائد.

پیتر فلورانس رئیس هیأت داوران از رقابت سال جاری به عنوان فوق العاده ترین سال برای شرکت کنندگان یاد کرد و گفت طیف متنوعی از سلیقه ها به این رقابت راه یافته اند.

این فهرست صبح امروز (سه شنبه) اعلام شد که از میان فهرست اولیه شامل نام 13 کتاب، اسامی نهایی اعلام شد.

سال جاری از آنالیز 151 رمان که در بریتانیا و ایرلند در فاصله یکم اکتبر 2018 تا 30 سپتامبر 2019 منتشر شده اند، این فینالیست ها انتخاب شده اند.

این جایزه از سال 1969 کار خود را آغاز نموده و بر روی هر نویسنده از هر ملیتی که به زبان انگلیسی بنویسد و اثرش در بریتانیا یا ایرلند منتشر شده باشد، گگردده است.

در وصیت ها مارگارت آتوود به ادامه سرگذشت ندیمه پرداخته است. این کتاب که هفته آینده منتشر می گردد، 15 سال پس از اتمام داستان سرگذشت ندیمه را دنبال می نماید.

آتوود یک بار برای آدمکش کور بوکر را دریافت نموده است.

برنده بوکر سال جاری 14 اکتبر (22 مهر) معرفی می گردد. سال پیش شیرفروش نوشته آنا برنز پیروز به کسب این جایزه 50 هزار پوندی شد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "فینالیست های بوکر 2019 شناخته شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فینالیست های بوکر 2019 شناخته شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید