نگاهداری: بودجه های پژوهشی هر استان باید هزینه کرد مصارف پژوهشی گردد

به گزارش مجله سه پایه، رییس ستاد هفته پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد گفت: مطابق تدوین بودجه ریزی عملیاتی سال 99-98 که به تمام استان ها ابلاغ شده است باید درآمد های هر حوزه هزینه کرد احتیاج های همان حوزه گردد.

نگاهداری: بودجه های پژوهشی هر استان باید هزینه کرد مصارف پژوهشی گردد

بابک نگاهداری رییس ستاد هفته پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی در تبادل نظر با خبرنگار دانشگاه مجله سه پایه درباره هزینه های برگزاری و جوایز هفتمین جشنواره فرهیختگان گفت: با توجه به شرایط مالی کشور، تورم و گرانی؛ میزان جوایز هفتمین جشنواره فرهیختگان 3 الی 5 در کلیه محور ها افزایش پیدا نموده است که کاملا این گرانی ها را پوشش می دهد.

نگاهداری در پاسخ به این سوال که آیا این هزینه ها از بودجه های پژوهشی مصرف می شوند یا خیر، بیان نمود: مطابق تدبیر محمدمهدی طهرانچی، رییس دانشگاه آزاد و تدوین بودجه ریزی عملیاتی سال 98-99 که به تمام استان ها ابلاغ شده است باید درآمد های هر حوزه هزینه کرد احتیاج های همان حوزه گردد، به عنوان مثال شهریه متغیر انتها نامه ها باید برای هزینه های پژوهشی مورد استفاده قرار گیرد.

وی اضافه نمود: هم اکنون این امر به طور ویژه درحال پیگیری است، البته گاهی مشکلاتی در بعضی واحد ها رخ می دهد و بودجه ها را بیشتر به سمت هزینه های جاری سوق می دهند که مظلومیتی در حوزه پژوهش است لذا دستور اکید ریاست دانشگاه آزاد است که حتما با این قضیه برخورد گردد.

رییس ستاد هفته پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی عنوان نمود: به عنوان معاون ریاست دانشگاه این موضوع را به جد پیگیری می کنیم که حتما بودجه های پژوهشی هر استان هزینه کرد مصارف پژوهشی گردد و به حوزه های دیگر منتقل نگردد و قرار است که این بودجه ها فریز شوند.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "نگاهداری: بودجه های پژوهشی هر استان باید هزینه کرد مصارف پژوهشی گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نگاهداری: بودجه های پژوهشی هر استان باید هزینه کرد مصارف پژوهشی گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید