کاهش طلاق، ازدواج و ولادت و افزایش مرگ و میر در کهگیلویه و بویراحمد

به گزارش مجله سه پایه، خبرنگاران/کهگیلویه و بویراحمد مدیرکل ثبت احوال استان کهگیلویه و بویراحمد از کاهش 7 درصدی طلاق طی 9 ماهاه امسال در استان اطلاع داد.

کاهش طلاق، ازدواج و ولادت و افزایش مرگ و میر در کهگیلویه و بویراحمد

محمد علی تقوی عصر روز چهارشنبه، سوم دی ماه در نشست با مجله سه پایه، اضافه نمود: در 9 ماهه ابتدایی سال گذشته، یک هزارو 130 مورد طلاق در استان به ثبت رسید که این آمار در مدت مشابه امسال 1064 مورد بود.

وی با بیان اینکه طی دو سال اخیر ازدواج ها در استان کاهش 7 درصدی داشته است، اظهارکرد: این آمار در 9 ماهه امسال 4956 مورد بود در حالی که آمار مدت مشابه سال قبل 5315 مورد بوده است.

مدیرکل ثبت احوال استان کهگیلویه و بویراحمد از کاهش ولادت در استان اطلاع داد و اظهار داشت: ولادت ها در استان به شدت کاهش یافته و 9 هزار و 266 مورد واقعه ولادت در 9 ماهه ابتدایی امسال داشته ایم که این آمار با کاهش بیش از 15 درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل که 10 هزار و 954 مورد بوده، رو به رو شد.

تقوی با اشاره به مرگ و میر در استان، توضیح داد: آمار مرگ و میر استان در 9 ماهه امسال 2160 مورد بوده که نسبت به مدت مشابه سال قبل که 2022 مورد بوده افزایش 7 درصدی داشت. 56 درصد فوتی ها متعلق به آقایان و 44درصد مربوط به خانم ها بوده است.

وی ادامه داد: بیش از 99.5 درصد ولادت های استان در مهلت قانونی به ثبت می رسد و در بخش ثبت فوتی ها نیز، پوشش 99 درصدی داریم.

مدیرکل ثبت احوال استان کهگیلویه و بویراحمد از صدور کارت هوشمند ملی در استان اطلاع داد و بیان نمود: 475 هزار و 331 نفر تا خاتمه آذر به تکمیل ثبت نام رسیده و تحویل 95 درصدی کارت هوشمند را داشتیم.

تقوی تاکید نمود: ظرفیت ثبت نام جامعه هدف باقی مانده برای کارت هوشمند ملی ظرف یک ماه در ثبت احوال استان وجود دارد.

وی توضیح داد: بیش از 581 هزار جلد شناسنامه مکانیزه در استان نیز صادر شده است و بستر الکترونیک نقش مهمی در تحقق این ظرفیت داشته است.

مدیرکل ثبت احوال استان کهگیلویه و بویراحمد با تاکید بر تقویت بسترهای مخابراتی، اظهارکرد: روز پنجشنبه هفته جاری سیستم فیبرنوری 7 اداره ثبت احوال شامل پنج شهرستان و دو بخش استان افتتاح خواهد شد. با بهره برداری از زیرساخت فیبر نوری هفت شهرستان، پوشش کامل فیبر نوری در ادارات را خواهیم داشت.

تقوی با بیان اینکه از ابتدای فعالیت تا به امروز یک میلیون و 200 هزار سند در استان صادر شده است، اضافه نمود: این ظرفیت به شکل آرشیو الکترونیک تبدیل شده است.

وی خدمت هوشمند، شفافیت و کارآمدی را شعار امسال هفته ثبت احوال دانست و بیان نمود: رویکرد سازمان به سمت شفافیت بر محور خدمات الکترونیک است.

به گزارش مجله سه پایه، مدیرکل ثبت احوال استان کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به رسالت جدید ثبت احوال در بخش الکترونیک، بیان نمود: سطح خدمات ما منحصر به یک بخش، واحد و یک حوزه خاص نیست.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "کاهش طلاق، ازدواج و ولادت و افزایش مرگ و میر در کهگیلویه و بویراحمد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاهش طلاق، ازدواج و ولادت و افزایش مرگ و میر در کهگیلویه و بویراحمد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید