اقامه نماز های جمعه و جماعت در عربستان سعودی به تعویق افتاد

به گزارش مجله سه پایه، هیأت دینی سعودی موسوم به هیأت علمای سعودی با تعویق اقامه نمازهای جمعه و جماعت در این کشور به دلیل نگرانی از شیوع کرونا موافقت کرد.

اقامه نماز های جمعه و جماعت در عربستان سعودی به تعویق افتاد

به گزارش گروه بین الملل مجله سه پایه، نهاد دینی عربستان سعودی موسوم به هیأت علمای بزرگ سعودی اظهار داشت که برگزاری نمازهای جمعه و جماعت در سرتاسر مساجد تا اطلاع ثانوی، لغو شده است.

این هیأت امروز سه شنبه (27 اسفند) اظهار داشت بعد از جلسه فوق العاده امروز به منظور بررسی اوضاع بعد از شیوع کرونا و نظر به توضیحات و درخواست های وزیر بهداشت عربستان سعودی و سرعت بالای مسری بودن این ویروس، تصمیم مذکور گرفته شده است.

بنا به گزارش روزنامه الریاض، این هیأت با بیان اینکه تجمعات عامل اصلی گسترش کرونا است، حضور در مساجد برای اقامه نماز جماعت و نماز جمعه فعلا ممنوع است و مساجد تنها به پخش اذان اکتفا کنند.

با این حال، هیأت علمای عربستان گفته است که دو حرم شریف، مکه و مدینه از این تصمیم مستثنا هستند و اقامه نماز در این دو حرم الهی کما فی السابق پابرجاست.

مقامات سعودی هفته های گذشته اقدام به ایجاد محدودیت در کعبه و لغو عمره کرده بودند که با اعتراض برخی از شهروندان سعودی، پادشاه سعودی دستور به لغو این محدودیت ها کرد. با این حال بسته شدن درهای مساجد مشمول همه مساجد عربستان سعودی می شود و هیأت مذکور گفته موقت خواهد بود.

مقامات عربستان سعودی یکشنبه این هفته همچنین در اقدامی پیشگیرانه برای مقابله با شیوع ویروس کرونا، تمامی بازارها، رستوران ها، قهوه خانه ها و پارک ها را تعطیل کرد (جزئیات بیشتر).

منبع: خبرگزاری فارس

به "اقامه نماز های جمعه و جماعت در عربستان سعودی به تعویق افتاد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اقامه نماز های جمعه و جماعت در عربستان سعودی به تعویق افتاد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید